Lista produktów marki Jbl

JBL jest częścią grupy HARMAN, która swoje rozwiązania multimedialne dostarcza na rynki domowe, studyjne, sceniczne i samochodowe. JBL może się pochwalić kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu najwyższej klasy systemów nagłośnienia kin oraz wyposażenia profesjonalnych studio nagraniowych...

JBL jest częścią grupy HARMAN, która swoje rozwiązania multimedialne dostarcza na rynki domowe, studyjne, sceniczne i samochodowe. JBL może się pochwalić kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu najwyższej klasy systemów nagłośnienia kin oraz wyposażenia profesjonalnych studio nagraniowych. Doświadczenie to jest wykorzystywane także do konstruowania głośników do zastosowania w domach.

W roku 1928 James Bullough Lansing, młody inżynier elektryk z firmy Bell Telephone Laboratories, został wybrany do zaprojektowania pierwszego na świecie systemu dźwięku dla pierwszego na świecie filmu z dźwiękiem – The Jazz Singer, którego pokaz odbył się w Warners Theater w Hollywood. Dzisiaj około 80% kin na świecie, które uzyskały certyfikat THX, stosuje głośniki JBL.

Jest 1 produkt.


Pokazano 1-1 z 1 pozycji